top of page

Festivalový výbor

Tomáš Čistecký

klarinetista, Orchestr Národního divadla
 

Hru na klarinet studoval na Konzervatoři v Teplicích a později na hudební fakultě Akademie múzických umění ve třídě prof. M. Etlíka. Nyní je členem Orchestru Opery Národního divadla v Praze. Získal několik ocenění na mezinárodních interpretačních soutěžích:

 

  • Mezinárodní soutěž Carl Maria Weber v Mnichově 

  • Mezinárodní soutěž Pražského jara

  • Meuzinárodní soutěž Carl Maria Webera ve Varšavě.
     

Komorní hře se věnuje v dechovém kvintetu Musica per cinque, se kterým se stali finalisté na “International Jeunesses Musicales Competition” v Bělehradě. Je členem souboru soudobé hudby Agon orchestra.

tomas2.jpg

Předseda výboru

Shihoko Finda

flétnistka

 

Po studiu na Kitakamakura Joshigakuen absolvovala Tokyo College of Music v oboru hra na flétnu. Zúčastnila se konkurzu na Newcomers koncert v Kanagawě i Tokiu s doporučením od Tokyo College of Music. Vystupovala doma i v zahraničí na mnoha vystoupeních, včetně koncertu sponzorovaného Japonským ministerstvem zahraničí.

 

Studovala flétnu pod vedením prof. H. Masuyamy, M. Kawasakiho a Conrada Klemma ve švýcarském Winterthuru. Ve švýcarsku se také zdokonalovala v tzv. Alexandrově technice.

Aktuálně se soustředí na komorní hudbu, výuku mladých nadaných flétnistů a na poradenství českým i japonským hudebníkům v oblasti optimálního využití svých schopností a dechových technik.

DSCF4985e.jpg

Členka výboru

norbert2.jpg

Člen výboru

Norbert Heller

klavírista
 

Narodil se v Českém Těšíně. V patnácti letech byl přijat na konzervatoř v Ostravě do třídy profesorky Marty Toader. Zúčastňuje se mnoha klavírních soutěží. Vítězí např. v Mezinárodní klavírní soutěži Ludwiga van Beethovena v Hradci nad Moravicí, jako jeden z nejmladších úcastníků absolvuje také mezinárodní klavírní soutěž Fryderika Chopina ve Varšavě a soutěž Petra Iljiče Čajkovského v Moskvě.

V následujících letech se stává studentem Prof. Ivana Moravce a Prof. Jana Panenky na AMU v Praze. N. Heller koncertuje v mnoha zemích Evropy, ale také v USA a Japonsku.


Jeho bohatá diskografie obsahuje tituly z tvorby Beethovena, Brahmse, Smetany, Šostakovice, Musorgského.

Nahrává také na historický nástroj tzv. "hammerklavier". Za snímek sonát Franze Schuberta realizovaných na hammerklavier Konrada Graffa byl oceněn prémií Českého hudebního fondu jako nahrávka roku. Jako první český interpret natočil komplet Mozartových klavírních sonát. Je nositelem ceny Gustava Mahlera, kterou mu udělila Evropská unie umění v roce 2001.

RomanHranicka_violin_photo1.jpg

Člen výboru

Roman Hranička

houslista
 

Studoval na Hudební akademii múzických umění v Praze pod vedením Prof. Jindřicha Pazdery. Absolvoval postgraduální studium na Guildhall School of Music and Drama v Londýně u Prof. Johna Glickmana. Zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů (G. Turchanina, Z. Bron, K. Wegrzin, S. Shipps, R. Schmidt, J. Meissl, H. Bayerle, A. Kouyoumdjian a další).

 

Na Kocianově houslové soutěži získal dvě první a dvě druhé ceny. Je semifinalistou Wieniawského soutěže v polském Lublinu. S komorním souborem Quasi Trio vyhrál v roce 2017 Mezinárodní soutěž komorní hudby v bulharském Plovdivu. S orchestrem vystoupil několikrát v rámci cyklu „Josef Suk uvádí mladé talenty“. Dále vystoupil s PKF - Prague Philharmonia, Talichovým komorním orchestrem, Komorní filharmonií Pardubice a Filharmonií Bohuslava Martinů.

 

V lednu 2011 byl pozván na koncertní turné po Japonsku u příležitosti dvacátého výročí festivalu Mladá Praha. V

roce 2016 jako člen kvarteta FamaQ vystoupil na festivalu Pražské Jaro. Je členem orchestru PKF – Prague Philharmonia a smyčcového kvarteta FamaQ.

Čestný prezident

Petr Dvořák
 

Vážení a milí přátelé,

jsem jedním z potomků skladatele Antonína Dvořáka a díky tomu se mi dostalo cti stát se čestným prezidentem festivalu Mladá Praha.

Můj pradědeček nejen komponoval, ale byl také častým interpretem krásné hudby. Hrál na několik hudebních nástrojů a také dirigoval. V době jeho hudební zralosti a proslulosti často pomáhal mladším hudebníkům – přátelským slovem,výukou, svým vzorem, přímluvou u vlivných osobností.

Já svým hudebním talentem a znalostmi pomoci nemohu. Jsem ale velice rád, že mohu podpořit mladé umělce alespoň tím, že se stávám jedním z vnímavých a vděčných posluchačů klasické hudby.

 

Děkuji všem, kteří se trpělivě podílejí na náročné práci při přípravách a organizaci festivalu a přeji mnoho krásných hudebních zážitků umělcům i posluchačům.

Čestný prezident

Čestní členové výboru

Petr Dvořák

bottom of page