Účinkující 2020
 
Klavírní trio Pražské konzervatoře
Kristine Ayvazyan - klavír
Gabriela Barillová - housle
Adam Klánský - violoncello

Kristine Ayvazyan

Kristine byla na Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy žákyní prof. I. Kondratěnko- Parker a Fr. Malého. Během posledních čtyř let studovala na Pražské konzervatoři ve třídě prof. M. Kasíka. Nyní je studentkou 1. ročníku AMU. Je laureátkou mnoha mezinárodních soutěží (titul absolutního vítěze v Mezinárodní soutěži Amadeus v Brně a na soutěži Virtuosi per musica di pianoforte v Ústí nad Labem, 2. cena v Mezinárodní soutěži The 22. International Fryderyk Chopin Piano Competition for Children and Youth v Polsku, 2. cena v Mezinárodní soutěži Citta di San Dona di Piave v Itálii a na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži). Účinkovala na významných pódiích (Leopold Mozart International Festival v Augsburgu, The American Fine Art Festival v New Yorku, Malí géniové hrají pro Znojmo, Mezinárodní dětský festival nadačního fondu Vladimira Spivakova v Moskvě). Vystupovala např. s Českou filharmonií, Filharmonií Brno, s Orchestrem Severočeského divadla, Západočeským symfonickým orchestrem a Státním komorním orchestrem Arménie. Hraje také na housle. I v tomto oboru získala několik laureátských titulů v národních soutěžích.

Gabriela Barillová

začala hrát na housle ve svých pěti letech v ZUŠ Lounských u L. Bendové. Od té doby obdržela velké množství cen na soutěžích MŠMT v sólové a komorní hře, jako např. 1. cenu v ústředním kole se smyčcovým kvartetem (2013), 2. cenu v ústředním kole v sólové hře (2014) nebo 1. cenu v ústředním kole se smyčcovým kvartetem (2016). V roce 2017 obdržela 3. cenu na soutěži konzervatoří. Získala také řadu ocenění na mezinárodních soutěžích, jako např. 1. cenu na Mezinárodní houslové soutěži Mistra Josefa Muziky v Nové Pace (2014), 2. cenu na Mezinárodní houslové soutěži k poctě Mistra Váši Příhody (2018 a 2019). Od roku 2016 studuje na Pražské konzervatoři ve třídě prof. R. Kresty.

Adam Klánský

Od roku 2016 studoval u prof. M. Kaňky. V současné době je posluchačem 4. ročníku Pražské konzervatoře ve třídě prof. P. Nouzovského. Je několikanásobným vítězem celostátního kola soutěže MŠMT, absolutním vítězem soutěže Jana Vychytila (2015), soutěže Bohuslava Martinů v Poličce (2014) a soutěže konzervatoří (2017). Mezi nejcennější mezinárodní úspěchy patří laureátství v Heranově soutěži v Ústí nad Orlicí (2009 a 2013), 1. cena v soutěži Concours Flame v Paříži (2013), 2. cena z rakouského Liezenu, 3. cena ze soutěže Davida Poppera v maďarské Várpalotě (2013) a 2. cena v soutěži Antonia Janigra v chorvatské Poreči (2012). Je také několikanásobným vítězem soutěže Talents for Europe v Dolnom Kubíně. Nejčerstvějším úspěchem je 1. cena na soutěži J. J. F. Dotzauera v Drážďanech (2019) a 1. cena z mezinárodní soutěže Gustava Mahlera v Jihlavě (2020). Jako sólista vystoupil s předními českými orchestry – s PKF Prague Filharmonia nebo s Filharmonií Hradec Králové. Aktivně se účastní mistrovských kurzů u významných světových violoncellistů (S. Isserlis, R. Latzko, O. Canetti).

- zpět -