Účinkující 2020
 
Martin Kot akordeon
Po vystudování gymnázia v Uherském Hradišti se stal studentem Pražské konzervatoře, kde studuje u prof. L. Horáka. Hře na akordeon se věnuje od šesti let.

Po vítězství v národním kole soutěže Eurovision Young Musicians reprezentoval Českou republiku v Kolíně nad Rýnem, kde si ve finále soutěže zahrál s orchestrem WDR. Díky soutěžním úspěchům měl příležitost vystoupit např. s Filharmonií Brno, Filharmonií B. Martinů, s Václavem Hudečkem, Jaroslavem Svěceným i Lubomírem Brabcem.

Je držitelem prestižního ocenění Zlatý oříšek udělovaného nejtalentovanějším dětem České republiky. K jeho dalším mimořádným úspěchům patří 4. místo na světové akordeonové soutěži v italském Castelfidardu (2017).

Koncertoval na mnoha festivalech – Svátky hudby v Praze, Akordeonový festival Stockholm, Hudební festival Znojmo, Hudební festival Concentus Moraviae, Festival Preludium Aloise Motýla, Festival vážné hudby Pocta Rudolfu Firkušnému, Dvořákova Praha. Několikrát vystupoval i v České televizi.

V roce 2019 získal 1. cenu a titul absolutního vítěze na mezinárodních soutěžích ve Vídni, Klingenthalu a Ostravě. Druhou příčku vybojoval na mezinárodních soutěžích v Portugalsku (Alcobaca) a Belgii (Mons). Nejčerstvějším úspěchem je první místo v mezinárodní soutěži konané v Praze, kde získal 1. místo v sólové kategorii i v komorní hře.

- zpět -