Účinkující 2018
 
Václav Petr violoncello
Základům violoncellové hry se Václav naučil od M. Škampy na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze. Na AMU byl posluchačem ve třídě prof. D. Veise, absolvoval pak ve třídě prof. M. Kaňky. Svou hru zdokonaloval také pod vedením W. Boettchera na Universität der Künste v Berlíně. Zúčastnil se Evropské hudební akademie v Bonnu, v rámci The International Holland Music Sessions byl vybrán do třídy Marie Kliegel. Sólově vystoupil s orchestry jako jsou Česká filharmoie, Symfonický orchestr Českého rozhlasu SOČR, PKF - Prague Philharmonia, Pražský komorní orchestr, Plzeňská filharmonie, Janáčkova filharmonie Ostrava, Baden-Baden Philharmonie, Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala a další.

Je semifinalistou mezinárodní violoncellové soutěže Grand Prix Emannuel Feurmann a laureátem soutěže Pražské jaro 2018. Ceny si odnášel ze soutěží jako například Mezinárodní Heranova violoncellová soutěž, Mezinárodní violoncellová soutěž v rakouském Liezenu, první cenu z Prague Junior Note, stal se absolutním vítězem soutěže Talents for Europe. Byl laureátem mnoha dalších soutěží: Concertino Praga, Mezinárodní violoncellová soutěž Davida Poppera v Maďarsku, Mezinárodní violoncellová soutěž Antonia Janigra v Chorvatsku, Interpretační soutěž nadace Bohuslava Martinů v Praze, Mezinárodní Dotzauerova soutěž pro mladé violoncellisty v Německu, Mezinárodní soutěž smyčcových nástrojů Rudolfa Matze v Dubrovníku.

Václav Petr se v neposlední řadě věnuje komorní hře. Od roku 2009 je členem Josef Suk Piano Quartet, se kterým získal první cenu v soutěži komorních souborů v italském Val Tidone, stejně tak v soutěži komorních souborů Salieri - Zinetti a v soutěží pro komorní soubory s klavírem “Premio Trio di Trieste”.

V roce 2013 vyhrál Václav Petr konkurz na post koncertního mistra violoncell v České filharmonii.Václav Petr hraje na mistrovský nástroj z dílny Giovanni Battisty Guadagniniho, model “Teschenmacher”, z roku 1757, který je zapůjčen ze soukromé sbírky.

- zpět -