Účinkující 2018
 
Thomas Le Duc-Moreau dirigent
Umělecký ředitel a zakládající člen VOLTE Ensemble Thomas Le Duc-Moreau je v současné době asistentem dirigenta Fabiena Gabela v Orchestre symphonique de Québec. Na jaře roku 2018 absolvoval na Conservatoire de musique de Montreal obor dirigování pod vedením J. Lacombe. V rámci studií dirigoval různá hudební tělesa a dostal angažmá na post dirigenta v Trois-Rivieres Symphony Orchestra. Na podzim 2017 dokončil stáž v Bonn Opera House v Německu, kde dirigoval operu Carmen.

V roce 2017 ho jeho touha sdílet své hudební nápady vedla k založení Komorního orchestru Beethoven (OCB) složeného ze začínajících hudebníků z Montrealu. Úspěch OCB vedl k další spolupráci a založení VOLTE Ensemble na jaře 2018.

Thomas studoval také hru na violoncello na Conservatoire de musique de Montréal. Byl členem Montreal Youth Symphony Orchestra, Orchestre Symphonique du Conservatoire de Musique de Montréal, Orford Music Orchestra a National Youth Orchestra of Canada. V průběhu své poslední stáže byl jmenován asistentem anglického dirigenta M. Francise a to mu umožnilo dirigovat na nejprestižnějších kanadských scénách.

- zpět -