Účinkující 2018
 
Katalin Gonda klavír
Trio – Franz Liszt Academy Budapest

Katalin Gonda je maďarskou klavíristkou. Hře na klavír se věnuje od osmi let. V roce 2009 byla přijata do přípravného ročníku na Konzervatoř Bély Bartóka. Jejími učitely se stali Dr. Mariann Abraham a Judit Kekesi. V roce 2014 absolvovala King St. Stephen Conservatory pod vedením Apolka Bonnyai DLA.

V průběhu těchto let se účastnila mnoha mezinárodních soutěží. První úspěch zaznamenala při klavírní soutěži Rosario Marciano ve Vídni (2011). Následovaly další soutěže a ceny.

Poprvé se objevila v orchestru v Nyíregyháza (2013) – hrála Mozartův klavírní koncert č. 12 s Filharmonickým orchestrem Zuglo. Absolvovala třídy Livie Rev v Paříži (2014). Katalin zahájila svá studia na Akademii Ference Liszta v roce 2014. Studovala hru na klavír pod vedením Attily Nemethy and od roku 2017 pod vedením Gabora Eckhardta. V roce 2017 obdržela titul bakalář s nejvyšším oceněním. Jako úspěšná klavíristka hrála v různých mistrovských třídách pod vedením renomovaných profesorů např. Zoltan Kocsis, Ferenc Rados, Boris Berman, Mauritio Moretti, Sandra Shapiro, Muza Rubackyte, Kenji Watanabe. Vystupovala také na letních festivalech: International Summer Academy v Reichenau, Rakousko (Boris Berman, Markus Schirmer, 2016) a Encuentro de Santander (Galina Eguiazarova, Marta Gulyas, 2018). A navštěvovala letní mistrovské třídy pod vedením Balazs Szokolay, Dr. Orsolya Szabo, Irina Osipova a dalších.V roce 2015 Katalin získala 4. místo na Mezinárodním klavírním festivalu ve Vídni a vystupovala na Mozartovu klavírním koncertu. Cestovala do USA na Mezinárodní klavírní soutěž v Los Angeles a obdržela různá ocenění a první cenu a cenu Americké Lisztovy společnosti. Získala třetí cenu na Mezinárodní klavírní soutěži Valletta a obdržela pozvánku na účinkování v Londýně.

Hrála i v komorních uskupeních po celém Maďarsku. Vystupovala s různými maďarskými orchestry. Její poslední koncert se uskutečnil v březnu 2018 ve Vigado (Budapešť), kde hrála Griega Piano Concerto.

- zpět -