Účinkující 2018
 
Eszter Kalocsai viola
Trio – Franz Liszt Academy Budapest

Po letech studia na hudební škole byla přijata na Konzervatoř Bély Bartóka v Budapešti. Devět let absolvovala třídy s Janosem Laposim. V průběhu školních let se zúčastnila dvou národních hudebních soutěží ve hře na violu v Maďarsku. V roce 2011 obdržela třetí cenu na soutěži Pal Lukacs a v roce 2014 první cenu. Ve stejném roce získala druhou cenu se svým komorním tělesem v Národní hudební soutěži v Segedínu. Jako aktivní orchestrální hráč se zúčastnila Mezikulturního výměnného programu pro mladé orchestrální hudebníky Bisyoc vedeném Julianem Gibbonsem.

Eszter přijali na Hudební akademii Ference Liszta v roce 2014. Zúčastnila se 24. ročníku letní hudební akademie Schloss Hundisburg vedeném Johannesem Klumppem. Obdržela stipendium Erasmus a zahájila studia v Mozarteu v Salcburku pod vedením prof. P. Langgartnera.Bakalářský koncert se uskutečnil v roce 2017 při vystoupení v triu s Eszter, Katalin Gonda a Balazs Sandor. Bylo to jejich první společné veřejné vystoupení, i přesto, že jejich přátelství trvá roky.

V současné době je studentkou Akademie. Hraje ráda v komorním seskupení i vystupuje sólově. Jeden z jejích posledních koncertů se uskutečnil na Marczibanyi teri Muvelodesi Kozpont, kde hrála Sinfonia Concertante od Mozarta s Gaborem Nemethem (housle). Byla sólistkou komorního tělesa Antal Dorati v Salgotarjanu, hrála na Telemanově Viola Concerto v C. Jejím posláním není hra ve velkých koncertních síních ale především v menších městech a vesnicích po celém Maďarsku a Evropě a následování myšlenky Zoltana Kodaly „Hudba je pro všechny“.

- zpět -