Účinkující 2018
 
Balazs Sandor klarinet
Trio – Franz Liszt Academy Budapest

Svá hudební studia Balasz Sandor zahájil se svým otcem v osmi letech a poté pokračoval na Konzervatoři Bély Bartóka v Budapešti pod vedením Laszlo Kraszna.

Svou první cenu obdržel v březnu 2010 na Národní soutěži pro klarinet v Gyoru. Balazs byl přijat na Hudební Akademii Ference Liszta v roce 2013 do třídy Z. Szamari a C. Palfi. V roce 2014 se zúčastnil Concorso Internazionale per Clarinetto, Cittá di Carlino, kde získal druhou cenu. Ve stejném roce obdržel speciální cenu v soutěži současného komponování na Akademii. Následovaly další úspěšné soutěže – např. Mezinárodní kvintetová soutěž dechových nástrojů Davida Gyuly v roce 2015.

V roce 2017 byl Balasz byl přijat na magisterské studium, zahájil spolupráci s orchestrem Budafoki Dohnanyi a obdržel speciální cenu děkana na Mezinárodní soutěži ve hře na klarinet v Debrecínu. V průběhu svých univerzitních let získal cenné zkušenosti při hře v orchestru. Často hraje s Hungarian National Philharmonic Orchestra, Hungarian Radio Orchestra a MAV Symphonic Orchestra.

Nedávno obdržel stipendium Bank of China pro speciálně talentované hudebníky.

V roce 2015 založil trio s Eszter Kalocsai a Katalin Gonda. Jejich cílem je rozšířit svůj repertoár a hrát a propagovat hudbu současných skladatelů.

- zpět -