Účinkující 2018
 
Kalabis Quintet dechový kvintet
Zuzana Bandúrová - flétna
Jarmila Vavrová - hoboj
Anna Sysová - klarinet
Denisa Beňovská - fagot
Adéla Triebeneklová - lesní roh

Dechové kvinteto bylo založeno studentkami AMU v roce 2012 pod vedením Š. Koutníka. Na podzim 2013 kvinteto spolupracovalo i s Českou televizí na natáčení hudebně vzdělávacího dokumentu pro děti s názvem „Filharmonici na ulici“. V srpnu 2014 se soubor zúčastnil mezinárodních hudebních kurzů International Summer Academy 2014 v Rakousku, na kterých získal dvě první ceny v interpretačních soutěžích „Viktor Kalabis prize“ a „Czech Contemporary Music“. Součástí ocenění bylo vystoupení v rámci slavnostního koncertu ve vídeňském rozhlase ORF, kde „Kalabis Quintet” úspěšně uvedl skladbu I. Krejčího.

V říjnu 2014 získalo kvinteto 1. cenu a titul laureáta na soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu ve Vidnavě a rovněž přijalo pozvání vystoupit jako host mezinárodních kurzů Clarimania v polské Wroclawi. Jeden z největších úspěchů kvinteta je 3. cena a titul laureáta na 8. ročníku mezinárodní soutěže dechových kvintetů v Marseille (Concours International de Quintette a vent), která se uskutečnila v únoru 2015.

Na podzim 2017 „Kalabis Quintet” vystoupil v rámci koncertního cyklu skladatelského sdružení Konvergence, kde uvedl premiéru skladby Landscape: HypnoticPulsation Tomáše Pálky.

- zpět -