Účinkující 2018
 
Josef Štefan dirigent
je absolventem Pražské konzervatoře v oboru dirigování. Ve studiích nyní pokračuje na AMU ve třídě T. Koutníka, H. Farkače a L. Svárovského. Zároveň je stážistou na Hochschule für Musik Franze Liszta ve Výmaru u N. Pasqueta.

V letošním roce byl vybrán a obdržel stipendium Wágnerovské společnosti na Bayreuther Festspiele 2018.

Od loňské sezóny 2016/2017 spolupracuje jako dirigent a asistent dirigenta v Opeře Slezského divadla v Opavě. Ve stejné sezóně začal také spolupracovat s Ensemble terrible (soubor pro uvádění nové hudby), se kterým provedl několik světových premiér.

V roce 2011 založil Český komorní ansámbl, složený ze svých vrstevníků, se kterými absolvoval četná koncertní vystoupení: Mezinárodní festival Petera Dvorského, Šengenský poludník-Slovensko, Ukrajina; zahájení Světového kongresu sociologů v Kongresovém centru Praha 2015; koncerty se sólisty Národního divadla; pravidelné vánoční koncerty se sborem a sólisty Státní opery Praha, atd.

Během studií měl možnost spolupracovat například s Hradeckou filharmonií, Talichovou komorní filharmonií; Severočeskou filharmonií Teplice či Jenaer Philharmonie. Pravidelně spolupracoval také s Jindřichohradeckým symfonickým orchestrem. V příští sezóně bude dirigovat např. koncerty s PKF - Prague Philharmonia.

- zpět -